30.8.2019

TÝDEN DRUHÝ VRH D: štěňata zdárně přibírají na váze, Bella je úžasná, kojí, i když to musí být pro ní velice vyčerpávající. Dostává to nejlepší co může hovězí srdce, vemeno, játra, svalovinu a granule dle libosti... a taky "upíjí" štěňátkům mléko. Dnes proběhlo odčervení celé naší smečky, asi nikdo z toho nebyl nadšený, ale vše proběhlo zdárně. V záložce vrhu D jsou umístěné odkazy na fotky.
STÁLE MÁME VOLNÉ PLAVÉ PEJSKY

23.8.2019

TÝDEN PRVNÍ VRH D: štěňátka krásně přibírají, Bella se pečlivě stará, je stejná, možná i lepší máma než Noly. Připravujeme zahradu na štěněcí výběh. Máme volné plavé pejsky. Ostatní štěňátka jsou předběžně zarezervovaná (tato rezervace trvá přibližně do 1. týdne v září, než se noví majitelé přijedou na štěňátko podívat). Více informací o štěňátkách naleznete v záložce Vrh D AKTUÁLNÍ

16.8.2019

Dnes se v naší chovatelské stanici narodilo hned 12 štěňátek. Průměrná porodní váha je celkem úctyhodná 489g. Plaváci ovšem "vyžrali" v břísku co se dalo a všichni jsou pěkní buřtíci. 

Složení vrhu "D" je 5 plavých psů, 2psi černí se znaky, 1 plavá fenka, 4 fenky černé se znaky. Bella vše zvládla na výbornou, porod probíhal naprosto bez komplikací a i poslední štěňátka narozená s velkým časovým odstupem od ostatních jsou naprosto v pořádku. Zájemci o štěňátko si u nás již mohou rezervovat konkrétní barvu. V nejbližsí době přidám fotky jednotlivých štěňat.

...to jsme si ještě mysleli, že jich je 10:-)

22.7.2019

Dnes slaví "veteránské" narozeniny náš první vrh "A Fai-Fai Lemu". Přejeme jim vše nejlepší, hlavně hodně zdravíška do dalších dnů, let.....Stále si je pamatuji jako černé koule:-)

14.7.2019

Dnes se vystavoval Buddy na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi a šlo mu to naprosto parádně V2, res. CAC. Co k tomu dodat....konečně jsi nás páníčku taky "vystavil".

8.6.2019

Táta "Béčkařů a Céčkařů" Qwenn z Budské samoty dnes poprvé vystavoval ve veteránské třídě, a nešlo mu tů vůbec špatně, dokonce se stal i nejkrásnějším vereránem výstavy, Krajská výstava psů Karlovy Vary V1, KV, NEJLEPŠÍ VETERÁN VÝSTAVY!!!!!Moc gratulujeme, staroušku v plné síle. Ještě by si zasloužil nějaká ta štěňátka, ikdyž pevně doufám že Bella ponese gen dál a Buddy se snad na podzim také přidá mězi chovné psy!!!!!

9.7.2019

Přijímáme záznamy na štěňátka. Máme potvrzenou březost. Na sonu se ukázalo 7 kuliček, takže lze očekávat 7+ štěňátek. 

15.6.2019

Dnes se nám podařilo krytí Belly. Otcem štěňátek se stane Hanibal Gora Monte velice krásný pes s perfektní povahou. Typově velice podobný Belle, štěňátka "by mohla" být exteriérově velice povedená. Předpokládáme i pracovní předpoklady štěňátek. Hanibal má na svém kontě 20 zkoušek z výkonu. Bella pouze 2 zkoušky z výkonu, ale troufám si říct, že to není úplně její vina, ale především moje díky časovému zaneprázdnění (ne že bych Bellu zanedbávala, ale je to především rodinný pes, tak s námi sdílí mnohé aktivity, především s dětmi). A já si budu přát psa jako Bella až "děti odrostou" neb je to velice lehce ovladatelná fena s velkou návazností na psovoda. Bella i Hanibal jsou zdraví hovawarti, bez známých vážných onemocnění, která by přenášela na své potomky. Očekáváme štěňátka černoznakatá a plavá. Budou vyrůstat v rodině s malými dětmy, kočkami, morčaty, králíkem. K dispozici jim bude RD s rozlehlou zahradou, kde se budou moc plně socializovat a prožívat vše důležité pro následný život v lidské rodině.Štěňátka budou zvykána i na jízdu autem a další nezbytné podněty.  

18.5.2019

Předváděcí akci naší Záchranné brigády Karlovarského kraje na Bioslavnostech na Kozodoji lze hodnotit jako povedenou akci. Ale za mikrofonem bych se ráda viděla až za hodně dlouho, nebo spíše neviděla. Ostatně "nějaký dobrák" to celé nahrál, takže videoukázka kouije kdesi na FB:-) Byla strašná zima, sešlo se nás hooodně a dětem se moc líbilo. Tak zase za rok!!!!

15.5.2019

Máme vystavený krycí list. Tentokrát by se výběr plemeníka mohl zdát celkem jednoznačný, neb máme vybrané všechny plemeníky začínající písmenem "H". Ale předcházelo mu pečlivé vybírání. Hanibala jsme měla vybraného již pro Noly. Hogara a především Hicka znám osobně, jsou to krásní a typičtí hovawarti. Ať už padne na jakéhokoliv "H" očekáváme štěňátka všech barev, bez genetické zátěže, s typickou hovawartí povahou domazlenou dětmi, neb naše rodina má hned dva hlavní pomocníky s řádnou socializací. Ostatní "kouzla" související s chovem, nechávám plně na přírodě (ona si stejně do toho nenechá moc mluvit).

Náš výběr plemeníků:

15.5.2019

Další dobrá zpráva, přišly výsledky testů DM. Bella Bee Fai-Fai Lemu DM N/N, tzn. nepostižena.

27.4.2019

HURRRRRÁAAA. Bella Bee Fai-Fai Lemu je chovná fena. Dnes se nám v Praze v Počernicích povedla bonitace. Bonitační kód téměř bez chyby 5/2a/S1/S. Povahový test 77 bodů (ze 100 možných), společnost nám dělal Radek Provazních s Honeycherry, kteří také úspěšně zvládli bonitaci:-).

březen, duben 2019

Trénujeme zase trochu více záchranařinu, Bella se do práce vrhla s nadšením, úžasná na plochách, úžasná v sutinách. Nadšení ji stále nechybí, zkusíme snad napodzim další zkoušku.

leden, únor 2019

Užíváme zimy v plném proudu, Bella je naprosto úžasná, skvěle spolupracuje na běžkách a tahá děti na saních do kopce, skvělá příprava na sezónu.

16.10.2018

Vrh B slaví 3 narozeniny, no to to uteklo!!!Takže doufám, že puberta je zdárně za vámi a teď děláte jen samou radost!!!

22.7.2018

Vrh A slaví již 7. narozeniny. Hodně zdraví chlupáči!!!

23.6.2018

Dnes jsme měly s Bellou stěstí jak....narychlo a na poslední chvíli jsem nás přihlásila na zkoušku BH (za čož patří díky i Luďkovi). Natrénováno jsme měly, takže proč ne. Bohužel nebyl ani čas vyzkoušet plac v ZKO Habartov, do toho všeho mě den předem totálně dostala střevní chřipka....no ale štěstí nad námi stálo, takže otřesný výkon, přesto jsme BH splnily!!! Děkujeme všem ze ZKO Habartov, velice příjemný cvičák a milí lidé. Třešnička na dostu bylo setkání s Mirkou Kurcovou:-)

2.6.2018

Karlovarská krajská výstava Karlovy Vary, opět pan rozhodčí Karel Hořák (máme na něj nějaké štěstí). Společnost nám tentokrát dělal i brácha Buddy. Bella si ve třídě otevřené vyběhala V1, VT, KV. Buddy si vyběhal V1, VT, Buddy s páníčkem nasbírali cenné zkušennosti na výstavním poli, snad je pan Hořák úplně neodradil:-)

13.5.2018

Přišli výsledky RTG Buddyho DKK 0/0, DLK 0/0. Moc děkujieme!!!!

14.1.2018

Zima v plném proudu, psí spřežení je fajn:-) Před saněmi, před běžkami, holky jsou úžasné a vždy makají naplno.

13.11.2017

Cairo slaví 2. narozeniny. Jsme rádi, že jeho úraz páteře je sabilizovaný, Cairo stále chodí a zlepšuje se. Moc děkujeme majitelům Pepovi a Soně za skvělou péči, kterou u nich Cairo má!!!!!

16.10.2017

Vrh B slaví 2. narozeniny. Vše nejlepší a hodně zdraví.

16.9.2017

Dnes si Bella vyběhala na Kraské výstavě v Karlových Varech krásné umístění v mezitřídě V1, VT, KV. Za předvědění moc děkuji Věrce (majitelka Qwenna, který si dnes také vyběhal ve třídě vítězů V1, VT, KV), díky které se mohla Bella zúčastnit, neb když onemocní děti, jde vše stranou. Věrko ještě jednou moc děkuji!!!!!

S Noly a klukama čekáme netrpělivě na výsledky výstavy

22.7.2017

Krásné narozeniny celému vrhu A. Hodně zdraví.

11.6.2017

Štěstí se nás drží zuby nechty:-) Bella dnes úspěšně složila vstupní záchranářskou zkoušku RH-FL E Jsem ráda, že jsme úspěšně splnili vše, co jsem si v zimě vysnila. A jdeme dál, věcí co je zlepšovat je hodně!!!!!

29.5.2017

Úspěšný květen ve znamení psů pokračuje. 6.5. byla Bella na RTG a dnes přišly výsledky - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižen. Tak máme velkou radost!!!!

21.5.2017

Mezinárodní výstava psů Nordbohemia canis Litoměřice. Super úspěšná akce. Bella si v mezitřídě vyběhala známku výborná 1, CAC.

tvrdá práce rozhodčího....

Táta Qwenn si vyběhal vše co šlo. Takže ve třídě pracovní výborný 1, CAC a dále CACIB, BOB. No prostě paráda. Tak snad si toho krasavce všimne i někdo další. Je to super pes, a dává krásná štěňata!!!!

20.5.2017

Již tradiční předváděčka na Bioslavnostech Kozodoj. Bella krásně pracovala, zase pobavila publikum: tentokrát svou technikou plazení. Prolítla zlatou bránou mezi dětma. Chovala se slušně, dokonce se kamarádila i s oslem, ale znáte osli, nikdy neví, kdy mají přestat:-)

12.-14.5.2017

Tento víkend byl ve znamení klubové výstavy hovawartů na Knížecím rybníce. Akce se vydařila, nás první výlet s Kubíčkem a první klubovka pro Bellu. V mezitřídě si Bella vyběhala krásnou výbornou!!!!! Noly se předvedla mezi veterány, kde získala také známku výborná. Společnost nám celý víkend dělal Belly táta Qwenn s majitelkou Věrkou. Ty si ulovili ještě lepší ocenění a to ve třídě pracovní výborný 3. Takže velice vydařený výlet!!! V neděli jsme ještě trochu zkoukli svod mladých, bohužel jsme neměli žádné zastoupení, tak jsme okukovali, jak se odchovy povedly ostatním.

 

Bella

Noly

společná Noly, Qwenn, Bella

19.12.2016

Výlet se moc povedl, sešli jsme se v super složení 1mlaďoch a 4 fenky: Cairo Fai-Fai Lemu, Atara Fai-Fai Lemu, Bella Bee Fai-Fai Lemu, Celine Seahawk a Daisy Westbohemia star. Nechyběl ani čaj a cukroví. Hovíci se bezva vyběhali. Další výlety budou až v pozdním jaře, neb mě čakají mateřské povinnosti a na jaře taky chceme s Bellou udělat nějaké zkoušky.

Tarunka ze sebe udělala bodlákovou princeznu:-)

16.12.2016

Změna místa a termínu hovawartího výletu. Sejdeme se plánovaně zítra 17.12.2016, ale již dopoledne v 10 hodin na Kolováku. Zatím jsou nahlášené jen fenky a jeden pejsek. Pokud se k nám chcete ještě přidat můžete, ale prosím nahlaště se mi aspoň SMS, ať s vámi počítáme.

4.12.2016

Poslední hovawartí výlet v tomto roce!!!!Více v záložce hovi výlety.

13.11.2016

Tak jsme Martinův svátek a Cairovo první narozeniny oslavili bezva procházkou na Linhartu. Kremrole, kafíčko, čajíček, super prochajda....prostě povedená oslava:-)

22.10.2016

Dnes mi udělali velkou radost Simča s Bertem (Agiro), kteří úspěšně prošli bonitací a z Bertíka se stal CHOVNÝ PES!!!!!! Simča zvládla obrovskou trému a Berta super předvedla. Celkové výsledky bonitace v Kolíně konané 22.10.2016 můžete shlédnout zde.

Agiro Fai-Fai Lemu: povahový test 78 bodů, bonitační kód 5/1a, 4a/D2, G1, N4, X1/S (přeloženo drobné odchylky od standartu: D2-světlejší oko, G3-slabé předhrudí, N4 - ocas zatočený nad hřbetem, X1-mahagonový nádech ocasu).

Agiro je pohodový pes, s vyrovnanou povahou a velice dobře socializovaný. Bezvadně zapadl do cestovatelské rodiny s malým dítětem, kde je výborným hlídačem rodinného domku, parťákem pro malou slečnu, bezproblémovým cestovatelem (celkem mu závidím ty časté návštěvy moře). Je dobře ovladatelný, na cvičák dochází s paničkou jen pro zábavu, neztratili se ani na agilitách. Miluje míčky:-)

Pokud hledáte menšího plemeníka (66 cm), s vyrovnanou povahou, nesoucí gen pro všechny barevné ráze hovawartů, bez známých zdravotních problémů obraťte se na majitelku Simonu Vittekovou, Vratislavice nad Nisou, tel: 773606464.

16.10.216

VRH B SLAVÍ SVÉ 1. NAROZENINY. VŠEM PŘEJEME VŠE NEJLEPŠÍ!!!!

8.10.2016

Dnes se konal svod mladých v Praze Horních Počernicích. Z vrhu B jsme se tam sešli bohužel jen ve třech, ale za to jsme si to užili a byl čas mnohé probrat. Sešli jsme se ve složení červená - Bea (doma jí říkají Lucky), oranžový - Buddy a žlutá - Bella Bee. MOC DĚKUJI ZÚČASTNĚNÝM ZA ÚČAST A MILÉ SHLEDÁNÍ!!!!!

Cestou zpět jsme se ještě zastavili za modrým - Blue Sky (doma mu říkají Brit). Jsem moc ráda, že všechny štěňata jsou naprosto pohodová, vycvičená, žádná velká puberta se zatím nekonala.

Výsledky svodu:

  • Buddy - 5/2a - tzn. bez vad
  • Lucky - 5/2a - tzn. bez vad, + těsný nůžkový skus,
  • Bella Bee - 5/2a, 4b - probarvený ocas, 4f - dvojbarevné znaky.

 

5.9.2016

Tak snad už je ta smůla u štěňátek za námi a bude jen dobře. V září se budu na hovawartí nadšence a nejen je těšit na hovawartím výletě, proto sledujte záložku hovi výlety.

24.7.2016

Bella jemoc šikovná na cvičáku, je to temperamentní torpédo, které se dá dobře ovládat:-) Trochu s námi potrénoval i táta Qwenn.

22.7.2016

ÁČKA SLAVÍ JIŽ 5. NAROZENINY...NEUVĚŘITELNÉ!!!!PŘEJEME HODNĚ ZDRAVÍČKA, VŠICHNI SE MAJÍ DOBŘE, TAK JSEM MOC RÁDA!!!

26.6.2016

Dnes jsme se s Noly, Bellou, Tarou a Cairem sešli na Krajské výstavě psů v Karlových Varech. Výstava dopadla pro všechny úžasně:

Noly (Daisy Westbohemia star) - třída veteránů V1 - a ještě si odnesla 3. místo za nejlepšího veterána výstavy

Bella Bee Fai-Fai Lemu - třída dorostu VN1 - pěkný posudek s důrazem na již znatelnou mohutnost mladé feny

Atara Fai-Fai Lemu - třída otevřená V1, VT - pan rozhodčí jen chválil, dokonce si Taru po 3 letech pamatoval

Cairo Fai - Fai Lemu - třída otevřená VN1 - rozhodčí se na něj nemohl vynadívat, jeho "malované" oči a černočená houba je prostě dokonalost sama!!!!

 

Dnes i úspěšně bojoval na Klubové výstavě v Praze Agiro Fai - Fai Lemu a vyběhal si ve třídě otevřené známku výbornou. Moc gratulujeme!!!!

17.6.2008

Dnes slaví 8. narozeniny moje hovawartí štěstí, Noly!!!Jediné přání co mám, je aby tu s námi ještě nějaký ten rok byla!!!!

 

 

4.6.2016

Děkujeme za milou návštěvu tachovským s Bonisou. Výlet jsme si užili, jen bylo dost nemožné holky vyfotit v klidu. Jsou si ale podobné a stejně praštěné:-)

 

14.5.2016

Otec štěňátek Béčkového a Céčkového vrhu, Qwenn z Budeské samoty, uspěl na Klubové výstavě na Knížecím Rybníku. Vyběhal si ve třídě pracovní suprové druhé místo V2, res. CAC. Super umístění, moc gratulujeme!!!!!

22.-24.4.2016

O víkendu jsem se opět zúčastnila stopařského semináře s Mirkem Pospíšilem. Opět se jednalo o vydařenou a pohodovou akci. Tentokrát jsem jela s Bellou, Nolča hárala, tak byla doma. Společnost nám dělala Věrka a táta Qwenn. Bella je šikulka, začínáme, tak to chce trénink, ale hlavně jsem opět získala spoustu cenných rad, neb eliminace chyb psovoda je prostě při výcviku zásadní:-). Přijela se na nás podívat i Simča s Bertíkem (Agiro), tak jsem měla velkou radost!!!!!

 

..rady před stopou...neb zkušený táta Qwenn dává rady....

16.4.216

Čas letí jak praštěněj!!!! Dnes už je našim Béčkařům půl roku...Tak vše nejlepší!!!!! A lehký průběh psí puberty!!

6.4.2016

Vyzkoušeli jsme s Bellou obrany pod dozorem Věrky (majitelka Qwenna z Budské samoty) a figuranta Martina Záliše. Pro mě nová dimenze:-), Bellu to moc bavilo...tak uvidíme:-) Za fotky děkujeme Martinovi!!!!!Můžete se na ně podívat zde.

2.4.2016

Povedený hovawartí výlet kolem Linhartu. Více v záložce hovi výlety.

25.3.2016

Dnes jsme socializovali v Chomutovském zooparku. Krásný den, málo lidí, Bella nadšená ze všeho a my s ní:-) Moc hezky chodí u nohy, to jí opravdu jde:-) Zvířat se nebojí a to byla málem sežrána poníkem:-)

6.3.2016

V dubnu začínáme opět s výlety, proto sledujte záložku Hovi výlety. Pokud chcete být o plánovaném výlete včas informováni, přihlašte se mi prosím na email.

8.2.2016

S Belluškou začínáme pachové čtverce....je žravá, že jí fakt nedělá problém vydržet 4 minuty, pak jí stahuji..aby se moc neunavila:-) Stopuje s námi i Mňauwina, kdo jste zvědavý jak to vypadá,podívejte se na video

2.2.2016

Konečně od nás mohla odjet Be Jonah - fenečka, kterou si majitelé zarezervovali týden po narození. Museli si na ní počkat dlouhých 14 týdnů. Jsou z ní ale nadšení a čekání se jistě vyplatilo. Odjela daleko  do země tulipánů. Deseti hodinovou cestu zvládla naprosto bravurně, jsem na ní pyšná...trochu i na sebe a manžela se synem, že se mnou tu dlouhou socializaci zvládli a jsem moc ráda, že je to i vidět:-)

Ale musím upřímě napsat, že nařízení exportu štěněte do zahraničí až po platné vakcinaci na vzteklinu je naprosto nesmyslné. Naštěstí máme velice dobrou paní veterinářku MVDr. Kristýnu Pinterovou, se kterou jsme konzultovali nejšetrnější očkovací a odčervovací kalendář, pro takto malé štěně, neb do 15 tého týdne toho musí stihnout opravdu hodně. A o socializaci ani nemluvě. Do 12 týdne jsou štěnata hodně smečková, pak ale nastane zlom a začíná zřetelná fixace na člověka. Jelikož se majitelé Jonah již jednou na ní přijeli podívat....nechtěla jsem tomu věřit, ale pamatovala si je. Když přijeli, sedla si pánovi k nohám, jako by říkala; "jsem ráda, že jsi přijel". Možná je to mé naivní vysvětlení, ale ráda tomu budu věřit, že tomu právě tak bylo. Na tu spoustu návštěv, kterám k nám od narození štěňat zavítala, je to až neuvěřitelné.

Takže nám začali vycházky ve dvou (dnes vycházku tedy pro jistotu doplnila ještě kočka...aby změna počtu nebyla tak náhlá). Včera jsem byla opět mírně "paralizovaná", srdce tak trochu potřebuje den na zacelení po rance s každým odchodem štěňátka, tak jsem byla moc ráda za návštěvu Věrky (majitelka Qwenníka).

No a teď už se jen těším se na začátky s Bellou...a užívání si s Noly

29.01.2016

Trochu začínám flákat web, no naseděla jsem se u něj dost. Teď mě naplno zaměstnávají dvě piraně. V pondělí od nás odjede Jonah, holky si asi budou chybět, jejich hry neberou konce. Každá jiná, každá má jindy svůj den. Předevčírem exelovala na cvičáku Jonah, dnes Bella. Včera rozbila hrnek Bella dnes Jonah....a takhle je to pořád dokola. Jsou to dvě plyšové koule, nikdo jim neodolá aby je nepodrbal. Začínají být postrachem důchodců s malými pejsky.....protože prý je rozšlápnou. Bude se nám po Jonah stýskat, tak snad jí zas až tolik ne.

16.01.2016

Tak máme za sebou odjezd Caira, který odjel včera ke svým páníčkům. Dnes našel Bertold své hovawartí ruce, tak jsme rádi, že i na něj se konečně usmálo štěstí. Jak se zdá, všechna štěňátka našla opravdu skvělé páníčky, tak jsme moc rádi. A musím opět napsat, nejtěžší na tom "chovu" je opravdu najít ty správné majitele. To si myslím, že je úkol opravdu nelehký.

Za odchov Caira bych chtěla poděkovat mojí mamince, neb pro něj připravila krásné prostředí a je to jedinečný sebevědomý pejsek, který má život velice dobře nastavený. Nemá s ničím problém a i jakožto jedináček se rozhodně v "béčkové" o měsíc starší smečce neztratil. Bude hodně chybět, ale bydlí blízko a majitelé jsou osvědčení hovawarťáci...co víc si přát.

..."béčka" vrh pro mě mimořádný!!! Jak jsem hrdá na "áčkaře", tak už teď jsem na "béčka". Štěňata vyrovnaná, učenlivá, každý jiný, přesto bych si je nechala nejraději všechny!!!! Prostě štěňata, která nic nepřekvapilo ale nepřestávala překvapovat mě:-)

my nic, to máma Noly

 

2.1.2016

O svátcích jsme se opravdu nezastavili, každý den byla se štěňaty minimálně jedna akční procházka (město, les, cvičák). Na videa z tohoto období, ostatně jako na všechny ostatní se můžete podívat v záložce Vrh B. Návštěvy se u nás stále střídají. Moc si ceníme návštěvy rodiny Rity z Holandska, kteří si svojí Jonah mohou odvést až na konci ledna, ale jelikož se na ní velice těší, udělali si "malý" výlet.

Zbytek Béček nezklamal, při ohňostroji si mohli hlavinky vykroutit, ani trochu nezaváhali, jsou to prostě šikulky.

Moc se těšíme na hovawartí výlety v okolí Karlových Varů, začneme koncem února, až budeme mít po očkování vztekliny. Proto sledujte naše stránky!!!!!

19.12.2014

Dnes nás opustili kluci Blue Sky a Buzz. Takže máme volného pouze Bertolda - náš oblíbený pejsek  v 9 týdnech má 12 kg. Jeho velké srdce stále čeká na milující páníčky!!!!!

17.12.2015

Dnešní jízda autem na Háje, dokonce jsme to dali s Matýskem i bez manžela, taky už jich máme "jen" 5:-) Naši trapiči trochu pomuchlali Caira, no je skoro stejně velkej jako oni:-) Na video se můžete podívat zde.

16.12.2015

Dnes nás opustil Buddy, ale bude bydlev Karlových Varech, tak si myslím, že se budeme vídat často.

 

15.12.2015

Cairo roste jako z mléka. Je to ale neskutečně krásné štěndo. Prostě první plaváček:-) Čtyři týdny skoro 5 kg.

12.12.2015

Včera nás opustila Bea, dnes Bonisa. Obě holčičky mají bezvadné páníčky, za to jsem opravdu moc ráda. Béčkaří byly a jsou mazlíci neskuteční, celou naší rodinu zase předsásobily štěstím na dlouhé roky. A jsem moc ráda, že si z tohoto vrhu můžeme jedno štěně nechat!

9.12.2015

Čas odchodu se blíží, v pátek nás opustí Bea v sobotu Bonisa....a pak klucí. Vzhledem k hnusnému počasí, zžejmě nezrealizujeme další velké focení, tak přikládám aspoň nové video z návštěvy u táty Qwenna.

7.12.2015

Dnes měla štěňátka velký den, přijela kontrola vrhu. Bylo nám potěšením přivítat opravdu milou návštěvu. Že máme krásná štěňátka to víme, ale když to nekolikrát slyšíte i od "hovawartích odborníků" tak vás to prostě potěší!!!!Opět mají štěňátka pěkné hlavy, dobře nasazené uši, nůžkové skusy, krásné znaky a hlavně jsou výborně socializovaná:-) Nepatrné bílé chloupky u Blue Sky a Bella Bee, Bea světlejší znaky, Be Jonah malé znáčky nad očima jako naše Noly. Dnes se mi bude dobře spát:-) Využívám každé chvíle a mazlím a mazlím, vždyť už se mi zachvíli rozutečou. Kluci Buzz a Bertold stále hledají své páníčky. Oba kluci jsou opravdu dobré kousky, tak nás v případě zájmu kontaktujte.

5.12.2015

Socializujeme, tentokrát u táty Qwenna a Jesinky. Štěndíci byli opět nebojácní, nakonec odpadávali z toho řádění s velkejma psama jak přezrálé hrušky. Jsem ráda za super společnou fotku - díky Věrko!!!!!

1.12.2015

Štěňátka dnes zvládla očkování a čipování. Plakali trochu jen kluci, jak jinak:-) Paní veterinářka chválila štěndíky, kluci mají již sestouplé kuličky a žádné štěňátko nemá kýlu. Pomalu se nám blíží loučení, no to bude. Sice je to malá demoliční četa, ale zase mi každej z nich přirostl k srdci. Nové páníčky ještě hedají dva kluci  Buzz  a Bertold.

27.11.2015

Štěňátka mají 6 týdnů. Tedy letí to hrozně!!!!!Jsou to zkoumáci, trhači...a kdo padne na zem toho zdolají:-) Koukněte se na fotky v záložce vrh B, je tam i akční video.

23.11.2015

Dnes napadl první sníh. Béčka jak jinak zase překvapila a vrhla se do něj hlava nehlava. Video najdete v záložce vrhu B. Na fotkách Bonisa, Buzz a Bea.

22.11.2015

Dnes se výrazně ochaladilo, štěňátka už ale mají pořádný kožíšek, tak spíše víc řádí. Přidávám video z dneška.

21.11.2015

Socializujeme na plné obrátky. Dnes první jízda autem 2x 20 minut. Prvních dvacet nám to štěněcí naříkání trhalo uši o to bylo větší překvapení, že domů nevydaly ani hlásku a to byly vyspinkaní. Jsou to prostě úžasňáci.  Jak jsem byla z Áček nadšená, tak Béčka mě překvapují každým dnem. O to víc, se jim snažim dát své maximum, ať jsou z nich hovawartí úžasňáci!!!! Na Hájích starší sestřička Tara pomáhala Nolynce s hlídáním a když to všechno usnulo tak si Nolča a Tara vzájemně vyměnily pár mateřských rad:-) Už jim to společné řádění, kdy se měly jen pro sebe chybí. Více fotek z dneška najdete v záložce vrh B.

20.11.2015

Štěňátka načínají 5 týden svého života. Jsou to pěkní průzkumníci. Ale největší jsou to tedy jedlíci. Bertold má již přes 5 kg, takže už je nacestě nová váha, protože ta do 100 kg se nám jak na potvoru rozbila a ta do 5 kg už bohužel nestačí:-( Dostávají jak mají spíše méně než více, ale zřejmě umí přijímat pránu tak jsou to opravdu medvědí kuličky. Nebo jsou ty lístěčky z břízy ohromě výživné. Nolča kojí už jen pro svojí úlevu, už bych jí to i zakázala, ale nedá si říct. Počasí nám bohužel nyní moc nepřeje, přesto se najde každý den aspoň chvilička, kdy slejvák pomine a mohou aspoň chvíli prozkoumávat zahradu. Včera jsme byli venku skoro pořád, dnes jsem očekávala sníh a nic:-( Ale zase u nás byli hned tři návštěvy:-)

17.11.2015

Dnes dopoledne byla štěňátka chvíli na zahradě, odpoledne pršelo a pršelo, tak jsme socializovali doma a udělali pár fotek. Štěndíci baští, nejraději samozřejmě masíčko. Včera jsme dělali borůvkové muffiny, tak štěndíci také dostali na sváču borůvky:-) Tak to asi budou sběrači jako Noly, neb jim náramě šmakovalo. Máme již skoro nachystanou štěněcí výbavičku, ještě něco ale doplníme. Nové fotky najdete v záložce Vrh B. Malý Tarušky Anděl roste jak z mléka:-) uvidíme kdy doroste Béčkaře.

16.11.2015

Počasí nám o víkendu tedy opravdu nepřálo, pršelo a pršelo:-( O to víc, jsme si dnes se štěňátky užili na zahradě krásný slunečný den. Nejlepší zábava jsou lístečky:-) Ochutnat se musí vše. Přidala jsem nové fotky v záložce vrh B. Máme posledního volného pejska se zeleným oboječkem, čeká na skvělé páníčky jako ostatní štěňátka. Ještě v budoucnu uvolníme do světa žlutou fenku, nebo hnědého pejska. Oba nás ale naprosto učarovaly, tak se stále nemůžeme rozhodnout.

13.11.2015

Ráno jsme obdrželi nečekanou o to víc radostnou zprávu. Atara Fai- Fai Lemu porodila 1 štěňátko a to plavého pejska. Březost nám byla do posledních dnů utajována. Vše dopadlo, ale dobře a plaváček, pracovním jménem Anděl se má velice k světu. Bude to buřtík, jak jinak:-) Otcem není nikdo jiný než Qwenn z Budské samoty.

6.11.2015

Ze štěňátek se stala prasátka, aneb začínáme přikrmovat štěněcí kaší. Tedy to je materiál, drží a drží!!!! Trochu se děsím reakce budoucích majitelů. Fotky přiložím, až to trochu rozdejchám:-)

2.11.2015

Máme rozhodnuto o jménech, vybírali jsme společně s budoucími páníčky našich štěňátek, těm co na páníčka ještě čekají jsme jméno vybrali my.

Holčičky: Bea, Be Jonah, Bella Bee a Bonisa

Kluci: Bertold, Blue Sky, Buddy a Buzz

Jedna holčička opět pojede hodně daleko, tentokrát do Holandska. Zůstane tedy u nás o měsíc déle než ostatní, proto můžeme zájemcům o štěňátko, kteří chtějí počkat s odběrem až v novém roce nabídnou plně socializované štěně. Budeme ho trénovat jak mi, tak i psí sourozenci:-)

30.10.2015

Máme za sebou další týden života Béčkových štěňátek. Opět byl pátek vyjímečný, tentokrát ale štěňátka vyměnila rozlišovací stužky za oboječky. Moc jim to sekne, především červená s růžovou jsou tedy krasavice. Noly zdárně zdolala nepříjemnosti se zánětem mléčné žlázy, pořád kojí, dokonce ani struk nebyl vyřazen z provozu. Ale pomáhám jí a štěňata dokrmuji. Asi proto jsou to takový cvalíci!!!!! Nolynka ostatně také nezahálí a má od porodu o 5 kg navíc:-) Informace o váze najdete v záložce vrh B. Zkoušela jsem něco nafotit, no chtělo by to kurz focení:-) Přikládám video, jak si štěníci dokážou nacvaknout bříška a hlavně akční video jak to prťatům běhá, štěká vrčí...njn už to nejsou krtečci, ale pejsci:-) Všichni koukají a mají se čile k světu. Největší krasavice je červená, ta je krásně vyznakovaná, ostatní mají ale také krásně založené znáčky, ale jsou to spíše tmavoši jako Noly. Ikdyž ono to dobarvování teprve začne.

25.10.2015

Tak i u nás se vrh neobešel bez nějaké "hitparády", Nolynka nadělila štěndíkům k jejich týdenním "narozeninám" zánět jedné mléčné žlázy:-( Bála jsem se že mléko ztratí nadobro, přikrmovací začátky byly krušné, tak štěňátka jeden den s váhou stála. Naštěstí se štěnda umoudřila a co nevycucnou z Noly, to dotáhnou z dudlíku. Tak dnes si myslím, že všichni dosáhnou dvojnásobek porodní váhy, jak má být. Už se nám prťouskové skoro nevejdou do košíku:-) Noly je statečná, zřejmě přes strašnou bolest pořád kojí, stará se a mlíko stále má. Uff, tak snad jsme si vše špatné vybrali. Přikládám fotky a video jak dudlají.

19.10.2015

Štěňátka nám krásně baští, spinkají a zase baští. Tak jsme rádi, že se jim na světě líbí:-) Tatínek Qwenn z Budské samoty taky nezahálel a složil 18.10.2015 již 11 zkoušku z výkonu!!!!Tentokrát StPr1. Štěňátka mají bezvadné pracovní předpoklady!!!!! Tak pokud plánujete pejska na výcvik, neváhejte se na nás obrátit.

  

16.10.2015

Dneska jsme se dočkali a máme 8 štěňátek. Aby  to bylo spravedlivé tak 4 holky a 4 kluky a všichni jsou černí se znaky. Porod probíhla pomalu, ale bez komplikací. Opět máme cvalíky (450g - 570g) a jednu princezničku 378g, která je tedy dračice, tak je všechny určo dožene. Štěňátka jsou spokojená, Noly unavená, tak snad brzy nabere hodně sil. Apetit už má, tak by to neměl být problém. Vývoj štěňátek můžete sledovat zde

Vážní zájemci mohou vybírat jmeno, nejlépe na B:-)

14.10.2015

Čekáme, čekáme už týden fakt čekáme. Chápeme, že čekáte s námi a jste napnutí, jak to dopadne. Vydržte!! Dopadne to určitě, štěňátka v břiše jsou. Noly je taky v pořádku. Dnes ráno jsem myslela, že už z toho "blázním", ale ne fakt máme na zahradě 5 cm sněhu. Tak snad už dnes. Informace určitě pak co nejdříve dám na web.

12.10.2015

Dnes 64. den březosti...a Noly nás dále napíná. A jak to tak někdy bývá, čekáme štěňátka a narodila se nám dvě morčátka:-)

6.10.2015

Nolče se to v příšku mele. Vše máme nachystáno, opět jsem se nepoučila a mám připraveno jen 8 stužek, tak snad nebudeme opět lítat po baráku a shánět další:-) Tentokrát nemáme takové zásoby bomboniér Koruna pralines....tak to žádná Bachuřice nebude (tímto zdravím Aiby do Ostravy:-)). Těší mě Váš zájem o naše štěňátka, tak snad budeme moci uspokojit všechny. I my se těšíme na nový přírustek.

3.10.2015

Tak se nám ten příchod štěňátek blíží. Noly se kulatí, ale je stále živá, ikdyž už se znát, že jí vše zmáhá....ale ten míček, je prostě míček:-) Dneska měla jen mírnou procházku. Zato já a Věrka (majitelka Qwenna) jsme proseděly celý den na úžasné přednášce Od štěněte k hovawartovi. Neb je potřeba se neustále vzdělávat a toto je přesně to, co mi děláme a co cítíme, že je správné. Dnes jsme dostali plno dobrých rad, jak to dělat ještě lépe, aby "pes a psovod jedno byli". Tímto bych i chtěla poděkovat Lindě Luksa, že něco takového zorganizovala!!!!!Díky:-)

11.9.2015

Nolynka se nám začíná pěkně kulatět:-) Živá je stále dost, ale jde vidět, že více odpočívá. Včera jsme jí trochu protáhli na houbách, tak už na ní bylo vidět, že je ráda, že vidí auto.

Pokud máte zájem o štěňátko, neváhejte nás kontaktovat. Očekáváme všechny barvy, ale jak to nakonec dopadne uvidíme až za měsíc.

Naší snahou a cílem je vytvářet předpoklady pro chov vyrovnaných jedinců se zachováním odpovídajícího exteriéru. Velký důraz klademe především na povahu psa, neb není lepší společník než vyrovnaný pes oddaný své rodině....a pokud je i vychovaný, získáte tak nenahraditelného společníka. Nemůžeme vám zaručit, že hovawart od nás bude vyhrávat výstavy a bude lehce cvičitelný.....to prostě nevíme, protože to i tak "trochu" bude záležet i na majiteli psa. Ale pro mohutný exteriér a vyrovnanou povahu jsme vybrali to geneticky pro Noly nejlepší, a to Qwenna z Budské samoty:-) A uděláme maximum co jen chovatel může štěňatům dát, aby byla řádně socializovaná (neb dobrá socializace nejen u hovawartů je základ dobrého psa).

12.8.2015

Dnes jsme ještě byli s Noly u Qwenna na překrytí. Nyní už je to jen na přírodě. Pro představu, co se děje "v Nole" přikládám kalendář vývoje štěňátek

10.8.2015

Dnes se povedlo krytí Noly (Daisy Westbohemia star) a Qwenna z Budské samoty. Pokud vše dopadne podle plánu, stěňátka se narodí v půlce října. Předpokládaný odběr začátek prosince. Očekáváme pohodová štěňátka s velice přátelskou povahou po obou rodičích. Dobře cvičitelná, i s výstavními předpoklady. Pro Qwenna jsme se rozhodli především pro jeho přátelskou povahu, o které jsme se mohli sami přesvědčit při společných vycházkách. Je to mohutný pes, s pěknou hlavou a dobře posazenýma ušima. A jsme moc rádi, že ho máme kousek od nás. Majitelka Qwenna věnuje veškerý volný čas výcviku psů, ráda poradí s výcvikem hovawarta.

1.8.2015

NOLYNKA SE ROZHÁRALA. TAK BUDEME MÍT TROCHU RUŠNO. TAK SNAD VŠE DOPADNE JAK MÁ:-)

22.7.2015

Cože? Už 4. narozeniny!? Ano je to tak. Takže "Áčkařům" vše nejlepší!!!!

28.2.2015

Krytí Tary se bohužel nepovedlo. Mrzí nás, že musíme zájemce o štěňata zklamat. Těší nás Váš zájem o štěně právě od nás. Další krytí plánujeme v létě 2015. Pokud se i "dobře termínově" rozhárá i Noly, plánujeme štěňata i od ní:-) To pak bude veselo. Ale máme tak dobré ohlasy na naše štěňata, že je škoda nemít další.

28.01.2015

Tak jak Noly, tak Tara nás tedy s tim hárání překvapily....Noly krytí jsem si doma bohužel neprosadila, ale Taruška se bude nakrývat. Dneska jsme i vystavili krycí list. Ještě jednou děkuji za vstřícnost a ochutu poradkyni chovu Lidmile Černé. Tak uvidíme, na koho "to" padne...a jak to celkově dopadne. Pokud plánujete pořízení hovawarta, pokud vše bude probíhat jak má, štěňata budou k odběru v půlce května.

19.12.2014

Chystá se prosincový hovi výlet, sledujte záložky hovi výlety.

22.10.2016

Dnes mi udělali velkou radost Simča s Bertem (Agiro), kteří úspěšně prošli bonitací a z Bertíka se stal CHOVNÝ PES!!!!!! Simča zvládla obrovskou trému a Berta super předvedla. Celkové výsledky bonitace v Kolíně konané 22.10.2016 můžete shlédnout zde.

Agiro Fai-Fai Lemu: povahový test 78 bodů, bonitační kód 5/1a, 4a/D2, G1, N4, X1/S (přeloženo drobné odchylky od standartu: D2-světlejší oko, G3-slabé předhrudí, N4 - ocas zatočený nad hřbetem, X1-mahagonový nádech ocasu).

Agiro je pohodový pes, s vyrovnanou povahou a velice dobře socializovaný. Bezvadně zapadl do cestovatelské rodiny s malým dítětem, kde je výborným hlídačem rodinného domku, parťákem pro malou slečnu, bezproblémovým cestovatelem (celkem mu závidím ty časté návštěvy moře). Je dobře ovladatelný, na cvičák dochází s paničkou jen pro zábavu, neztratili se ani na agilitách. Miluje míčky:-)

Pokud hledáte menšího plemeníka (66 cm), s vyrovnanou povahou, nesoucí gen pro všechny barevné ráze hovawartů, bez známých zdravotních problémů obraťte se na majitelku Simonu Vittekovou, Vratislavice nad Nisou, tel: 773606464.

15.8.2014

V chovatelské stanici Elibuky se dnes narodilo sedm štěňátek 1 kluk a 6 hočiček. Klučina je černý, fenečky jsou 3 plavé, 2 černé a jedna znakatá. Pokud máte zájem o štěňátko, neváhejte a kontaktujte Evu Zálešákovou, web zde !!!!

22.7.2014

Přejeme našim Áčkám vše nejlepší ke třetím narozeninám hodně míčků, milující páníčky a hlavně život plný akce!!!!!

11.7.2014

Konečně!!!To je tak spíše zvolání pro mě. Zase dávám dohromady hovi výlet. Sice ty prázdninové termíny, jsou opravdu prázdninové, ale tak ať to trochu zase rozjedeme:-) Koukněte na informace v záložce hovi výlety.

31.10.2013

Pojďte s námi na coursing, aneb chce to trochu změnu:-). Koncem listopadu (sobota 23.11., nebo sobota 30.11. od 13h)bychom pro naše hovawartí miláčky uspořáda odpoledne s coursingem. Kdo máte zájem přihlašte se mi na email. Běhat budeme na nějaké louce u Karlových Varů.

27.10.2013

VELKÁ GRATULACE A NAŠE VELKÁ RADOST. TARUŠKA S MAMKOU HANKOU ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDLI BONITACI. TARUNKA SPLNILA POVAHOVÝ TEST ZA 92 BODŮ A PODMÍNKY NA PRVNÍ TŘÍDU CHOVNOSTI S BONITAČNÍM KÓDEM 5/1a/D2,S1,S5/S. 

S přeložením to znamená, že má Tara mírné chybičky: světlejší oko, za pohybu volné lokty a úzké chody pánevních končetin.

Děkujeme moc za krásnou reprezentaci!!!!!! Za povedené fotky děkuji Markétě Wortnerové.

13.10.2013

Výlet se moc povedl, zahoubařili jsme si a sešlo se 5 hovíků. Fotky v záložce hovi výlety.

3.10.2013

Plánujeme podzimní hovi výlet v sobotu 12.10.2013. Více se dozvíte v záložce hovivýlety.

28.9.2013

Máme velkou radost, dnes si Tarunka s mamkou vyběhaly výbornou ve třídě otevřené na klubové výstavě v Bochovicíh. V konkurenci 25 fen jim "benda" unikla zase jen o fous:-(. Opět děkujeme za krásné předvedení a reprezentaci!!!!!

14.09.2013

Dnes si vyběhala Tarunka s mamkou známku výbornou 1 a krajského výtěze na Krajské výstavě psů v Karlových Varech. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

20.08.2013

Děkuji majitelům Apíka a Agira (Bert), za pěkné fotky a zprávičky o pesanech. 

22.07.2013

Dneska slaví Áčkový vrh druhé narozeniny. Přejeme vše nejlepší!!!!!

13.06.2013

Začínáme zase výletovat!!!!! Sledujte záložku hovivýlety!

10.06.2013

Někdy té Tarušce opravdu závidim!!!!

www.youtube.com/watch?v=fUMcgVZFcX8

29.04.2013

Dneska Nolynce přibyl do smečky kámoš Matyáš. Už mu nosí míčky a čeká že je bude Maty házet:-)

9.03.2013

Jelikož nás zanedlouho čekají trochu "novinkové povinnosti", tak výlety budou spíše spontálního charakteru, bohužel nemůžu slíbit, že budu dávat měsíc dopředu vědět, kde a kdy se sejdeme. Ale pokud bude mít někdo nějaký nápad na výlet, ráda informaci vyvěsím a můžete se sejít i bez nás:-)

 

24.02.2013

V neděli jsme se sešli u Fébrových na Andělské Hoře a vydali se na pořádný výšlap, sněhem, polem a nepolem a především kopcem nekopcem. Výlet to byl skvělý, ikdyž pravda díky sněhu trochu náročný. Moc děkujeme Fébrovým za organizaci. Sešli jsme se ve stejném hovawartím složení jako na minulém výletě: Celine Seahawk, Catty Seahawk, Daisy Westbohemia star, Atara Fai-Fai Lemu a Banny Amijor star. Byla jsem tak ušlapaná, že jsme neudělali ani společnou fotku, na fotky z výletu se můžete podívat zde

06.02.2013

Další hovi výlet v neděli 24.02.2013. Více informací v záložce hovi výlety.

02.02.2013

Únorový výlet ve Všeborovicích se vydařil. Počasí bylo tedy spíše aprílové, ale hlavně že nepršelo. Sešlo se 5 hovíků: Celine Seahawk, Catty Seahawk, Daisy Westbohemia star, Atara Fai-Fai Lemu a Banny Amijor star. Baníček si náležitě užíval přítomnost slečen:-) Na fotky se můžete podívat zde

27.01.2013

Hovi výlet v sobotu 2.2.2013. Více info v záložce hovi výlety.

 

30.12.2013

V neděli jsme se sešli v rekordním počtu 11 hovawartů na procházce kolem Medardu s podtextem "kde jiní končí,my začínáme". Počasí vypadalo kouzelně do té doby než se přihnal černý mrak jak z pohádky malá čarodějnice, ale nebyli v něm zlé čarodějnice, ale spousta nepříjemných kapiček. Celé divadlo trvalo jen 15 min, ale stačilo to a všici jsme byli mokří až na kost. Psům to samozřejmě nevadilo. Tak jsme nestačili ani skupinové foto, opravdu to byl úprk k autům a co nejrychleji domů, proto jen přikládám výčet zúčastněných: Betynka, Angelina Z Kraslické doliny, Crosby Kesidy, Catty Seahawk, Celine Seahawk, Daisy Westbohemia Star, Atara Fai-Fai Lemu, Lord Královské zátiší, Emmy v.Wachtelberg, Elton Westbohemia star, Charlie Šlovický vrch, Alwin z Kraje pramenů a Anděl Bellissima Nera (labrador). Všem děkuji za účast, bylo to moc fajn a jsem ráda, že vás chodí víc a víc. Pokud by měl někdo zájem dostávat informační email o pořádaných hovi výletech nechť mne kontaktuje na email. Jak vidí výlet Inka se můžete dočíst zde https://www.troyskydvur.cz/news/sraz-hovawartu-pred-silvestrem/ , pár fotek od nás naleznete zde

28.12.2012

Nedělní výlet kolem Medardu. Více info v záložce hovivýlety.

15.12.201

Dnes jsme se sešli za mlhavého a mrazivého počasí ve Staré Roli a zamířili k naučné stezce k farmě Kozoroj. Cesta byla zledovatělá, ale dalo se bezproblémově jít. Tentokrát převažovali hovawartí holky, přesto měli kluci košíky, neb jsme přivítali do smečky puberťáčka Beníka, který nepřijde tak často do kontaktu s takovou smečkou. Tudíž to trošku zkoušel na Crosbíka, který byl dnes velice dobrým učitelem!!!! Taky se dnes zúčastnily dvě hovawartí štěndandy s CHS Seahawk, holky si pořádně vyhrály, ve smečce se chovaly velice přirozeně, zvířata ve farmě Kozodoj je nějak nelákala, jsou obě pohodářky, tak snad nebudou mít "pořádnou psí pubertu". Tak jsme měla radost, že jsme dnes zase udělaly něco pro ty naše psí dušičky. Všem moc děkuji za účast a budu se těšit koncem prosince na další setkání. Fotky si můžete prohlédnout zde a u Crosbíka

Dnešní smečka zleva: Betynka, Angelina Z Kraslické doliny, Crosby Kesidy, Catty Seahawk, Celine Seahawk, Daisy Westbohemia Star, Angelo Queen Polly.

12.12.2012

Změna trasy prosincového výletu. Více informací v záložce hovi výlety.

27.11.2012

Dnes jsme dostali další super zprávičku tentokrát od Vydrářových od Arona (Atrey) RTG DKK 0/0. Jsme rádi že Aron dělá jen a jen radost. Hlavně je z něj opravdu krásný pes!!!

18.11.2012

Dnes byl Bert (Agiro) se Simčou na svodu v Mladé Boleslavi. Bertík se krásně předvedl a obdržel krásný svodový kód s jedinou chybičkou:-) 5/1a,4a/N3, z Berta je opravdu krásný pes s kukučem naší Nolči:-) Děkujeme Simče za krásnou reprezentaci a Bertovi zasíláme pac:-) Míše Václavů děkujeme za krásnou fotku!

10.11.2012

Dnes se nám vydařil výlet kolem Abergu. Sešli jsme se na Linhartu a vydali se cca 8 km Jungmanovkou. Krásné podzimní počasí, hojná účast, ikdyž to tak při domlouvání nevypadalo.....neb se spoustu hovíků odhlásilo. Snad se i začínám děsit toho, že až se my všici se západu sejdeme snad i někoho vyděsíme:-) Holky a Baník v pohodě, Crobíček a Wilík také, ale pro jistotu měli košík, neb jsou to prostě pesani, ale mám velkou radost, že nám ta socializace fakt jde a všem to moc prospívá (jak psům, tak páníčkům:-)) Dnes jsme se sešli v sestavě hovíků 3 psi a 3 fenky + Betynka. Jmenovitě Alwin z Kraje pramenů, Daisy Westbohemia star, Crosby Kesidy, Atara Fai-Fai Lemu, Banny Amijor star,  Angelina Z Kraslické doliny a Betynka. Další fotky jsou na rajčeti u Crosbíčka https://crosbik.rajce.idnes.cz/10.11.2012_Linhart/

5.11.2012

Pořádáme další z hovi výletů. Sejdeme se 10.11. na Linhartu. Více informací se dozvíce v záložše "hovi výlety"

29.10.2012

Atara RTG DKK 0/0 máme velkou radost. Tak jsme zvědaví, jak dopadnou ostatní.

21.10.2012

Abby se zúčastnila s Dórou klubové výstavy v Maďarsku a vyběhaly si krásnou velmi  dobrou 4 ve třídě mladých. Rozhodčí Dušica Bučer opět  hodnotila spíše předvedení od psovoda a ne kvalitu psa....předvedení je jistě důležité, ale nejedná se o výstavu psů? Více již radši nekomentuji. Každopádně mám z Abby radost opravdu se moc povedla! A děkuji Dóře za pěknou reprezentaci naší CHS.

20.10.2012

Dnes jsme se sešli v Třídomí a podnikli jsme výlet na rozhlednu Krudum. Výlet to byl parádní neb Vary byly dnes zavřené pod mrakovou pokličkou a my se dostlali nad ní, takže byla opalovačka:-) Tradiční sestavu tvořili Crosby Kesidy, Atara Fai-Fai Lemu, Black Stín lesa, Daisy westbohemia star a nováček mimísek Celine Seahawk. Krásný výlet, marodům posíláme sluníčko pod peřinu!

30.09.2012

Dnes naše Taruška s Hankou složily svojí první zkoušku ZOP za suprových 89 bodíků. Moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci. Je to opravdu úspěch, neb obě "byly" naprosté začátečnice!!!! Budeme se těšit na další úspěchy. Taky gratulujeme Blackovi Stín Lesa a Robertovi taktéž ke složené zkoušce ZOP.

15.09.2012

Děkujeme za zprávičky od Simči a Berta (Agiro). Bert se zúčastnil krajské výstavy v Liberci a vyběhal si ve třídě mladých V1, VT. Moc gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci!!!

1.09.2012

Opět uběhl rok a zase jsme tu měli Karlovarskou krajsou výstavu psů. Tentokrát jsme nikde nevýletovali, tak jsme mohly vyrazit...a zadažilo se. Ráno jsem převlíkla montérky (rekonstrukce baráku, nás trochu ničí, naštěstí jsem měla výstavu již zplacenout, tak jsem měla dobrou výmluvu, že dnes opravdu nepracuji:-). Noly získala ve třídě otevřené V1, VT a KV a Taruška ve třídě mladých V1, VT. Výstava se vydařila, bylo i krásné počasí.Hanka Taru krásně předvedla, holky dělají pokroky!!! Mám z nich velkou radost.

3.08.2012

Děkujeme za další fotky Zary!!!!

30.07.2012

Také děkujeme rodině Fórových na Slovensko za krásné fotky Apíka a lásku kterou mu dávají. Náš mazel se má opravdu báječně!!!

29.07.2012

Děkujeme na krásné fotky Abby, Zary, Berta, Árona, Anabelly a Atary.

  

22.07.2012

Dnes je tomu přesně rok co se na svět vyklubalo devět černých kuliček a jedna černoznakatá kulička:-). Všem lemuříkům přejeme hlavně hodně zdravíčka a paníčkům pevné nervy s puberťáky:-)

17.07.2012

Kdo si hraje nezlobí, aneb video https://www.youtube.com/watch?v=rWiTEPPvIrU&feature=youtu.be, kde je zdokumetována naše stálehravá Nolča. Ale ani se jí není co divit, kdo by odolal maltézačce Kessince:-). Martin má nahráno do karet, neb toto malé plemeno bych "ustála".

14.07.2012

Jestli uvažujete o štěněti hovawarta neváhejte a rezervujte si pejska v chovatelské stanici Queen poly. Kdyby to jen trochu šlo, hned by jsme si odvezli Stáníka (Bastien). Na fotky z návštěvy se můžete podívat zde https://noly.rajce.idnes.cz/stenata_queen_poly

08.07.2012

Filmový festival za námi, parná léta před námi. Holkám to ale nějak nevadí, řádí spolu jak malí smraďoši:-) Tarušce poslední dobou neřeknu jinak než "pražáku" neb je celá po Bonďákovi:-) (i co se týče těch rošťáren co provádí, neb po "hodňoučké" Nolynce to mít nemůže:-))) A vůbec nejlepší vzrůšo jsou teď pro ně kámíci ICE a SNIP:-)

22-23.06.2012

O prodlouženém víkendu jsme se vidali do Ostravy převzít diplom:-) a při té příležitosti jsme se zajeli podívat za Asinne (Zara) a Aibou. Holky nám rostou do krásy, jsou to krásné černé fenečky!!!! Moc děkuji jak Döhlerovým tak Havlíkovým za láskyplnou péči, kterou holkám dávají. Velice si toho vážíme!!!

Bohužel jsme při tom nadšení zapomněli vyfotit Aibičku, ale oni jsou všechny ty naše černé holky jak přes kopírák:-) krásné!!!! Tak přikládám pouze fotku Zarunky.

16.06.2012

Opět jsme se sešli v hojném počtu na dalším hovi výletě, tentokrát jsme vyrazili do Krušných hor, neb vedro v "nížinách" na psí výletování moc není. Dorazil i Nolči brácha Dougouš a tímto Jardovi děkujeme za milou návštěvu!!!! Společně jsme zdolali pěkných 10 km krásnou krajinou Krušných hor, se spostou potoků a tůní, takže psi si běhání opravdu užili a my ostatně také! Celková bilance hovíci: Disney Westbohemia star (Dou), Daisy Westbohemia star (Noly), Atara Fai-Fai Lemu, Banny Amijor Star, Crosby Kesidy a Black Stín Lesa + jedna "malina" Kairo. Bilance človíci: stálíci Mirka a Standa Kurcovi, Fébrovi, "návštěvník" Jarda Rázka a "nováčci" Heranovi. Na fotky se můžete podívat na zde https://noly.rajce.idnes.cz/Hovi_vylet_16.06.2012_Jeziskova_cesta_Bozi_Dar a u Crosbíka na stránkách https://hovawartcrosby.blog.cz/1206/jeziskova-cesta-na-bozim-daru . Budeme se těšit na další příště, tentokráté se nejspíš uvidíme u Medardu:-)

2.06.2012

Nolyška složila zkoušku BH za krásných 49 bodů na poslušnosti. Rozhodčí Jaroslav Tišl. Děkujeme ZKO Karlovy Vary - Dvory za bezvadné zázemí. Moc si toho vážíme!!!!

19.05.2012

Dnes jsme se s Noly a naší Záchrannou brigádou kynologů Karlovarského kraje zúčastnili předváděčky na Bioslavnostech na Kozodoji. Vyšlo krásné počasí, zavítali za "námi" i Ikna s manželem.....a spoustu dalších přátel, takže se nám předváděčka trochu protáhla:-)

12.05 - 13.05.2012

O víkendu jsme se s mamkou, taťkou, Noly a Tarou a našima štěňátkama a jejich úžasnýma páníčkama sešli na Knížecím rybníku u Tábora. Nejprve jsme v sobotu sklízeli úspěch na Klubové výstavě Atara Fai-Fai Lemu výborná ve třídě mladých v konkurenci 18 fen 8 výborných. Pro Taru i Hanku to byla výstavní premiéra, kterou zvládly na jedničku! Noly si vyběhala již tradičně známku výbornou ve třídě otevřené v konkurenci 38 fen. Velice se mi její předvedení líbilo i přes jejích dosavadních 37 kg a hodnocením "s láskou krmená fena". V neděli se pak naše čtyři štěňátka Akira, Atrey, Alba a Atara předváděla na svodu. Tímto bych chtěla ještě jednou moc poděkovat páníčků za krásné předvedení a především za to, jak se s láskou starají!!! Moc si toho vážím a ještě jednou moc děkuji!!!!!!

Fotky na rajčeti https://noly.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_hovawartu_-_Knizeci_rybnik_12.05.2012

VRH A - 9 měsíců - Akira, Atrey, Alba, Atara

Alba, Atara, Noly, Atrey, Akira

1.05.2012

Noly v Českém Švýcarsku, moc jsme si to užili skály, lodičky....Noly teď bude týden spát, tolik zážitků se jí honí hlavou:-)

30.04.2012

Zatím co jsme se byli dovolenkovat v Českém švýcarsku naše štěňátka Abby a Apu se svými páníčky běhali na výstavách a vedlo se jim velice dobře!!!!Oba vyhráli svoji kategorii mladých na klubových výstavách Apu na Slovenku (velmi dobrý 1) a Abby v Maďarsku (výborná 1, CAJC). Moc gratulujeme a děkujeme Dóře a Fórovým za krásnou reprezentaci! Apu pak ještě splnil svod mladých s malými "nedostatky".

Abby

https://www.hovawartclub.hu/index.php/rendezvenyek/38-kiallitasok/195

Apu

https://www.hovawart-klub.sk/sk/klubove-a-specialne-vystavy-hovawartov/klubova-vystava-shk-bojnice-28-4-2012/

15.04.2012

Včera jsme měli také první vlaštovičku na svodu a to Asinne (Zaruška), dostala krásně čistý svodový kód https://www.hovawart.cz/databaze/psi/svod-info.php?datum=2012-04-14  což znamená, že je bez chybičky:-). Zaruška nám také pěkně vyrostla na pěkných 62 cm. Tak to vypadá na povedený vrh A!!!!! Moc děkujeme Döhlerovým za výbornou reprezentaci!

14.04.2012

Dnes jsme se sešli v rekordním počtu na další super hovi výšlap z Březové do Cihelen a vláčkem zpět v poměru hovíci:páníčci 7:10 , byli jsme posíleni "Kraslickou smečkou":-) a bylo to znát:-)...hovíci Andromeda Axabel, Atara Fai Fai Lemu, Adam z Kraslické doliny, Askot z Kraslické doliny, Crosby Kesidy, Daisy Westbohemia star, Charlie Šlovický vrch,....páníčci Soňa, Hanka, Miloš, Verča, Martínek, Michala, Standa, Mirka, Markéta, Inka. Všem moc děkujeme za účast a budeme se těšit na další "příště"!!!!! Fotky si můžete prohládnout zde https://noly.rajce.idnes.cz/hovi_vylet_14.04.2012_Brezova_-_Cihelny  a zde https://crosbik.rajce.idnes.cz/14.4.2012_Cihelny/

6.04.2012 - 9.04.2012

Velikonoční víkend jsme s Noly strávili v podještědí v penzionu Horka na stopařském semináři pod vedením Mirka Pospíšila. Moc se nám to líbilo, sešla se skvělá parta hovíků i "nehovíků", naučili jsme se velice podstatné informace aby se "čuch stal čuchem" (aspoň z 20% jako má Cindy:-))...no a třesničkou bylo setkání s naším Bertem a Simčou, kteří se také účastnili. Ještě jednou moc všem děkujeme za bezva atmosféru a budeme se těšit na příště!!!! Ještě přikládám fotodokumentaci https://noly.rajce.idnes.cz/Velikonocni_stoparsky_seminar_2012

  

MAĎARSKÁ KLUBOVÁ VÝSTAVA HOVAWARTŮ 29.04.2012 VISEGRÁD

https://www.hovawartclub.hu/kiallitas/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1&lang=en

......kdo pozná černé štěňátko....Abby:-)

1.04.2012

Aprílové počasí...no na západě to vypadá pořád na podzim....:-)a ten my nejradši!

9.03.2012

Moc se těším, že se uvidíme s Nolčou na velikonočním stopařském semináři pořádaném Mirkem Pospíšilem www.naspes.net se Simčou a Bertem (Agiro), ze kterého roste nádherný pes!!!!!

 

4.03.2012

V neděli jsme si udělali výlet do Loketských lesů nad meandrující Ohři, přes Vildenavu, až ke křížku s nádhernou vyhlídkou na Ohři. Sešli jsme se sice v menším počtu, ale výlet to byl pěkný. Zavítala za námi i Inka a Charli Šlovický vrch. Už teď se těším na další setkání, ikdyž Nolča se rozhárala, tak se sejdeme až po Velikonocích:-( ale zato slíbim výlet  ... který bude stát za to:-). Děkujeme za fotky od Kurcíků a přidávám oba odkazy na rajče

https://noly.rajce.idnes.cz/Hovi_vylet_4.3.2012_Hory

https://crosbik.rajce.idnes.cz/4.3.2012_Vylet_trasa_okoli_obce_Hory/

a děkuji Ince a krátké shrnutí výletu https://www.troyskydvur.cz/news/hovawarti-sejsn-v-loketskych-lesich/

Mirka, Charli Šlovický vrch, Inka, Standa, Crosby Kesidy, Hanka, Atara Fai-Fai Lemu, Miloš, Daisy Westbohemia star, Markéta:-)

26.02.2012

Abby a její starší "ségra"Amie....no a jak jinak hovíci kámíci:-)... Dora, köszönjük a képeket.

Candy Neskrotná vášeň (Amie), Abby Fai Fai Lemu, Heidi Pusztai Pandur, Füge Pusztai Pandur

25.02.2012

A ještě doplňujeme  půlroční fotky štěndat.....

Asinne (Zara)

Abby

10.02.2012

Za mrazivého počasí jsme se sešli ve třech Banny Amijor star, Daisy Westbohemia star, Atara Fai-Fai Lemu.....užili jsme si krásný páteční podvečer. Marodům přejeme brzké uzdravení a už se těšíme na příště....až se trochu ztratí ledy:-)

21.01.2012

Štěňátkům je půl roku, rostou nám jen a jen do krásy....no posuďte sami

Apu

Aiby

Alba

Atrey (Áron)

Agiro (Albert)

Anabella

Atara

15.1.2012

Tak k nám na západ zavítala zima. Včera jsme si s Noly střihly počátečních 15 km na běžkách, byla to paráda a dnes výborný výcvik. Také přidávám odkaz s videem našich štěňátek, sice už nám drobátko povyrostla, ale stále je mám ve vzpomínkách jako malé černé kuličky:-)

https://www.youtube.com/watch?v=Yqzc02QQTFU&list=UUwW8m3ZCnvkLcGxKDpkrDmQ&index=1&feature=plcp

přidávám pár fotek...Noly, sníh a talíř:-)

7.01.2012

Dnes jsme opět podnikli hovi výlet. Tentokrát se sešlo 6 hovíků na Bílé vodě u Chodova. Vyšlo nám konečně krásné zimní počasí, tak se pesani krásně vyřádili na sněhu. Měla jsem velkou radost, že všichni psi byli naprosto v pohodě, prostě není nad vychované psy! Všem moc děkujeme za bezva odpoledne a budeme se těšit na příště:-) Přidávám odkaz na fotky od Mirky a Standy https://crosbik.rajce.idnes.cz/7.1.2012_vyslap_s_Karlovarskou_smeckou/

Zleva: Daisy Westbohemia star, Airin z Pospelcovy zahrady, Alwin z Kraje pramenů, Banny Amijor star, Atara Fai-Fai Lemu, Crosby Kesidy

 

Do nového roku

PF

29.12.2011

Dneska jsme vyrazili na parádní hovawartí výlet do lázeňských lesů. Komornější sestava, co se týče hovíků byla výborná! Všici si parádně pohráli! Hlavně štěndata se totálně vyřádila. Budeme se těšit na přístě!

Zleva Alwin z Kraje pramenů, Atara Fai-Fai Lemu, Banny Amijon Star a Noly (Daisy Westbohemia star)

 

28.12.2011

Taruška s Hankou dělají velké pokroky na cvičáku. Pracují velice dobře jako team a Taruška je opravdu moc šikovná!

22.12.2011

Přejeme lemuříkům vše nejlepší.....jj letí to už pět měsíců. Ale droběčci to rozhodně nejsou, aspoň tedy Taruška ne, má již úctyhodných 25 kilo, ale sádlíčko to není:-)

 

18.12.2011

Atrey (Áron) a Apu se zúčastnili se svými páníčky výcvikového dne v Brně s Mirkou Marcišinovou a Mirkem Valentinem. Štěndata jsou moc šikovná a krásně stavěná. Doufáme, že i páníčci si výcvikový den užili:-)

6.12.2011

Apíček se má na Slovensku také dobře. Byl to náš mazel, tak jsme rádi, že dělá radost i novým majitelům!

5.12.2011

Taruška je hrozný větroplach. S Nolčou se opravdu vyřádí, ještě chvilku a Nolču přeroste:-) Na cvičáku krásně poslouchá, prostě nám dělá jen samou radost.

29.11.2011

Stále čekáme na PP. Je to děs od září....komentář to snad ani žádný nezaslouží, protože s tím stejně nic nenadělám:-(

Je to asi tak, jako když si někdo postaví ocas:-)

22.11.2011

Děkujeme za fotečky Zary (Asinne) je to pěkná žirafka:-), a pěkná aportérka po mamince:-). Nolča stačila opravdu všechna štěnda naučit vášni pro aport, tak aspoň mají páníčci ulehčený jeden cvik na cvičáku:-)

6.11.2011

Děkujeme za fotky Berta (Agiro), je to nádherný pes!!! Naše Taruš se od pondělka chystá na cvičák, tak uvidíme jak se jí povede, zatím je to holka šikovná:-) Noly má neustále postporodní puberu, tak je s ní opravdu velká legrace, ikdyž někdy je to o nervy. Je pravda, že tedy pochvalu zaslouží, ve čtvrtek se mí moc dařily revíry, ikdyž ona šikovná je, ale to štěkání někdy pokulhává:-(

28.10.2011

Naše Anabella se s Míšou zúčastnila hovawartí školky ve východních Čechách a skvěle nás reprezentovaly!!! Přivezly si pohár za druhé místo v soutěži v přivolání! Anabell byla nejmladší závodník a přesto se dostala na bednu..opravdu její nožky rychlonožky jsou:-) Moc děkujeme za reprezentaci a jsme rádi, že jste si to užily!!!!

22.10.2011

Dneska jsou lemuříkům 3 měsíce.....PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!!!!

Dnes jsme si také udělali výlet k nám do hor. Byl krásný slunečný den a pořádně to fučelo:-)

21.10.2011

Děkujeme moc za fotky Akirky a Alby. Holky bydlí v Táboře, tak měly i tu možnost si pohrát:-)

17.10.2011

Děkujeme za další krásné fotky Árona

a Aiby. Aiby je hodně podobná naší Tarunce, jsou to takové psí geishy:-)

16.10.2011

Moc děkujeme za fotky Abby z Maďarska. Je to krásná mohutná fenečka!!!!!

11.10.2011

Včera nás opustil Apu. Zůstal u nás přesně o mešíc déle než první odchozí lemuřátka. Moc jsme si ho oblíbili a doufáme, že si ho brzy oblíbí i Fórovi ze Slovenska. Doma se rozhostila hrozná prázdnota, prostě přišlo to co přijít muselo, začlo se stýskat:-( Děkujeme za zprávy ohledně stavu štěňátek, jsme rádi, že vám dělají jen a jen radost. No a my se budeme těšit na setkání!

9.10.2011

Tak i náš Apíček našel nové majitele a v úterý vyrazí směr Slovensko a jak jinak než do Malacek:-)

Ve Varech nám to o víkendu pěkně fučelo, takže panička si odkrelila svůj vysněný kurz kreslení a odpoledne jsme se všichni pěkně větrali:-)...až uši lítaly:-)Apíčkovo....naší usměvavé Tatušky....Nolči.......a ještě jedna společná...

všechny fotky jsou na rajčeti https://noly.rajce.idnes.cz/podzim_v_letu

7.10.2011

Apíček stále zůstává doma:-( s Nolčou jsou dokonalá demoliční četa, ale když spinkají jsou to zlatíčka. Apu je velice šikovný pesan, můžete ostatně posoudit sami https://www.youtube.com/watch?v=I36CwKdG0-8

A ještě přidáváme aspoň zlomek řádění s Noly https://www.youtube.com/watch?v=m1B_3fRswlk

2.10.2011

Apíček si dneska pěkně pospal v posteli mezi tím co jsme byli s Nolčou na cvičáku...to se někdo má, když hlídá páníček. Chudinka si málem ukroutil hlavinku při poslechu hudby:-)

30.9.2011

Náš Apíček měl jet do nové rodiny, ale panička dala na intuici............noví majitelé se nám prostě "nezdáli" tak hledáme dál!!!!!!

Pokud máte zájem o věrného společníka neváhejte a kontaktujte nás!

23.-25.9.2011

Tak jsme zajeli trochu zrelaxovat na Vysočinu. Vyrazili jsme bez Apíčka, neb na něj by toho bylo moc, ten si užíval hrátek s Taruškou, akorát Tarušce se teď zase stýská:-( Nolynka si to s námi náremně užívala, po dlouhé době jsme tu byli zase jen a jen pro ni:-) Po štěňatek je ve výborné kondici, nějaké mateřství už na ní není vůbec znát....a jestli zmoudřela......spíš se z ní stalo ještě víc hravé velké štěndo:-)

Jinak výletujeme i u nás, neb je opět krásný podzim, jen se víc nadřeme, neb se proneseme jelikož Apíček už má 10,4 kg:-)

Moc děkujeme za informace o našich lemuřících, děkujeme i za fotodokumentaci, kterou jsem přidala k Albertovi a Abby.

21.9.2011

Doma nám neustále dělá společnost Apíček, je to velice nebezpečné, neb je to štěndo velice učenlivé, jsou i vidět náznaky poslušnosti "sedni a lehni":-). Jestli u nás zůstane, rozhodne nejspíš osud, ale rádi by jsme mu našli pohodovou rodinu, kterou by jistě obohatil zvým neskutečným mazelským umem!!! Je to krásné mohutné štěndo, které má pro strach uděláno, přátelí se s naším kocourem, který je mnohem lepší na hraní než máma Noly:-), která ho pěkně trénuje. Takže pokud hledáte, krásného majestátného kamaráda do nepohody, neváhejte a kontaktujte nás!!!!!!

20.9.2011

Děkujeme moc novým majitelům za zprávu o stavu našich lemuříků, moc nás těší, že to všici zvládají na jedničku. Ještě jednou přejeme spousty nespočetných a nezapomenutelných zážitků!!!!

18.9.2011

Tak naše smečka se značně snížila:-( v pátek nás opustil Albert, v sobotu Asinne (Zara) s Belluškou a v neděli Abby a Alba. Abby měla před sebou náročkou cestu až do Maďarska, ale vše zvládla bez problémů.

13.9.2011

Naše černé koule doma trénují na své páníčky. až si někdy říkám, že vypadám, jak když na sobě trénuji ostří nožů:-( Nejosvědčenější hračka se stal bezkonkurenčně chrastící krokodýl, máme již druhého neb Noly je zloděj zlodějská a krade prcků hračky, pak je zahrabe někde na zahradě, takže když jsem po týdnu marného kopání na zahradě krokodýla nenašla, našla jsem asi 20 jiných plyšáků, vydala jsem se koupit nového, neb taková šou jako je s krokodýlem.....to prostě stojí za to shlédnout vícekrát. Jedno malé číslo jsme pro vás také natočili https://www.youtube.com/watch?v=y7oZ6hYPO3w

10.9.2011

Nastalo nám velké loučení. Dneska si přijeli noví páníčkové pro Aiby, Akiru a Atreye (Árona). Od všech jsme již dostali zprávu, že cesta proběhla naprosto bez koplikací a malí lemuříci se již seznamují se svými domovi.

Naše smečka se tedy zmenšila, nikterak výrazně.Nolča změnu zaznamenala naprosto bez poskvrn, no a my s Martinem máme spíše práce více, neb štěndata od ráda svolávají své sourozence, tudíž to tu máme jak na Rusalce:-( a nezbývá nám nic jiného než více mazlit!

7.9.2011

Tak nám o víkendu nastane velké loučení:-( štěndata řádí, někdy až moc že si říkám, že nám tedy chybět nebudou....ale budou a jak! Včera jsme zase zkoušeli auto, všici hodňoučcí, bez kvíkotu...asi už pochopili, že autem se jezdí na výlety:-)A jak nám to doma řádí se můžete podívat zde https://www.youtube.com/watch?v=nuB1J_-PO9M

4.9.2011

No posuďte sami.....štěňata vás prostě do jisté míry poznamenají:-) https://www.youtube.com/watch?v=wencPfd10Nc

3.9.2011

V posledních dnech naším heslem je "socializace". Už máme za sebou další dvě jízdy autem, vše stále bez problémů!!!!Dneska štěndata měla možnost i oňuchávat svůj druh:-) za to patří dík Bakouškovi, Dídovi a Gastonkovi!

 

2.9.2011

Štěňátka mají za sebou očkování a čipování. Všechna to zvládla na jedničku. Štěňátka byla prohlídnuta veterinářem a všechna jsou zdráva.

31.8.2011

Štěňátka dostala kost https://www.youtube.com/watch?v=RW8rcyxsCu4

Dnes jsme opět vyrazili na výlet autem, zase bez problémů:-) Doma je to samá návštěva, štěňátka se mazlí a jsou mazlená. Všechna velice vyhledávají kontakt s lidmi!!!!!

30.8.2011

Štěňátkům je už 40 dní:-) jsou to pěkní rošťáci. Snažíme se aby z nich byli sebevědomí vyrovnaní psi, neustále je otravujeme nějakými zvuky, lux nedělá naprosto žádný problém, fén zkousli po chvíli, velkou neznámou jim byli popeláři - to je hrozné povolání a pro hovíka.....prostě kradou popelnice a dělají hroznej rámus:-( zase jsme natočili video, takže jak se lemíkům daří můžete shlédnout zde https://www.youtube.com/watch?v=AnZyWQTuI-g

28.8.2011

Za štěndatama dneska přišel na návštěvu králík Bob

Také štěndata dneska jela poprvé autem 2x 30 min. Jeli jsme se podívat do domečku, k našim rodičům, kde bude bydlet i naše Atarka. První cesta připomínala árii, cesta zpět již bez nářků. Cestou se jim ani nedělalo špatně, neb jsme nezaznamenali ani jeden "vyhozený obsah žaludku":-) cestování autem budem trénovat ob den, neb všechna štěndata krom Atarky, to mají minimálně 3 hodinky jízdy od nás:-( tak ať jsou řádně připravena. 

27.8.2011

UVOLNIL SE NÁM TMAVOMODRÝ PEJSEK! ZÁJEMCI NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!!!!!

 

26.8.2011

Máme to doma samou návštěvu, tak moc nestíháme aktualizovat stránky. Moc se omlouváme, ale věnujeme se štěňátkům aby byla co nejvíce socializovaná!!!Jak jim to řádí se můžete podívat zde

a ještě pár fotek

20.8.2011

 

Venku se nám zase pro změnu oteplilo, takže nás ty černé kožíšky pěkně hřejou:-(

Ale ráno a k večeru řádíme jak se dá. Venku se co zkoumat

 

 

19.8.2011

Mrňouskové si užívají jak zimní zahrady tak venkovního výběhu. Už jsou to pěkní trapiči, vše se prostě obrátilo, teď trápí oni nás a my jsme ti bezbranní:-)Nejkrásnější tedy začínají být když spinkají, no posuďte sami.....Jinak pro upřesnění ze zeleného raubíře se stal černý raubíř, ale pořád je to ten samý akční pejsek, jen má černý oboječek:-)

17.8.2011

Tak prozkoumáváme celou zahradu, jen nám to moc běhá a jelikož je nás požehnaně tak páníčkové zbudovali ohrádku. Chodí se s náma muchlovat dětičky a to my máme tuze rádi:-)neb máme co kousat:-) jak rosteme se můžete kouknout zde https://noly.rajce.idnes.cz/stenatka_Fai-Fai_Lemu_puppies_Fai-fai_Lemu

a jakou máme skvělou mámu......jen nám bere hračky:-(

13.8.2011

Dneska se moc těšíme na první návštěvy. Lemuříci už jsou raubíři, my jen netrpělivě čekáme na lepší počasí, zatím je to tu u nás na západě samý déšť. K "demolici" je ale celá zimní zahrada tak je o zábavu postaráno.

 Krásně už papáme, rovnou si děláme i masky pro lepší srst:-). Nase au-pair je bezvadná, nechá nás dělat lumpárny a nic mamině nepráskne:-)

10.8.2011

Jsme malí raubíři. Prozkoumáváme co se dá, okusujem si hlavy, packy, uši ........vrčíme .....hrajem si ...no a tradičně hlavně spíme a jíme.

Nová videa můžete shlédnou zde

 

8.8.2011

Lemuříkům už je 18 dní:-)krásně rostou a přibírají. Noly je pořád staroslivě opečovává, mlíčka má stále dost, přesto jsme malým už zkoušeli přilepšit.....a jak se jim koupalo můžete shlédnout zde https://www.youtube.com/watch?v=jxFKDTteTZA

7.8.2011

Tak už koukáme, vrčíme ....a tradičně spíme a jíme. Jj s malýma lemuříkama začíná být veselo. Nově jsme jim upravili porodní "bejvák" a upravili zimní zahradu .....no a venku je již připravená ohrádka.

5.8.2011

Také máme vybraná jména, která budou přiřazena k jednotlivým čipovým kódům. Nejpozději do čipování, což je kolem 42. dne budou konkrétní jména přiřazena jednotlivým štěňátkům.

JMÉNA PRO FENKY: AKIRA, AIBY, ABBY, ALBA, ATARA, ANABELLA, ASINNE

JMÉNA PRO KLUKY: AGIRO, APU, ATREY

 

2.8.2011

Máme neustále hlad:-) nohy už nás více nesou, takže přesuny za mámou jsou mnohem rychlejší:-). No posuďte sami, jak nám to jde!!!

https://www.youtube.com/watch?v=lg2ixJi8Svk

30.7.2011

Tak včera byl štěndatům týden. Jak jim to spinká se můžete podívat zde www.youtube.com/watch?v=dvApXa77hm8

Všici vzorně přibírají a Nolynka se má taky k světu, tak trochu se nechala inspirovat mrňatama takže toho prospí taky dost.

26.7.2011

Už přemýšlíte nad jmény? Zájemci o malé lemuříky si mohou vybrat jméno pro své čtyřnohé kamarády do 8.8.2011, poté je nutno zaslat čipovací přihlášku z již přiřazeným jménem. Takže po 8.8.2011 pojmenujeme fenečky a pejsky "po našem." Pro inspiraci uvádíme pár jmen, pro kluky: ASITARAM, APU, AGIRO....pro fenečky: AVIRA, ABACHY, AKALÍ, ATARA, ANABELLA, APIA, ASINNE.

25.07.2011

Štěňátka krásně prospívají. Všici vzorně papkají, tak je zřejmé, že má Noly dost mléka a to nás těší. Na fotky se můžete podívat zde https://noly.rajce.idnes.cz/stenatka_Fai-Fai_Lemu_puppies_Fai-fai_Lemu . Jinak některé fenečky jsou již rezervované, proto zájemci neváhejte. Nemusíte rezervovat konkrétního pejska, to by bylo v těchto dnech asi moc brzy, ale můžete si rezervovat pohlaví a barvičku (což je v případě tohoto vrhu velmi jednoduché:-))

22.7.2011

Máme štěňátka!!!Příroda nás opravdu překvapila svojí "různorodostí". Tudíž výsledné score: 6 černých fenek, 1 fenka černoznakatá a 3 černí pejsci. Noly je vzorná máma. Porod probíhal ukázkově od 17:55 - 22:19. Teď už celá smečka odpočívá a jen to mlaská a funí. Maličkým "lemuříkům" popřejeme do vínku hodné majitele se kterými si užijí parádní psí život. Případní zájemci si mohou šťěňátka zarezervovat (kontak najdete na webových stránkách). Rádi uvítáme jak závazné tak nezávazné návštěvy, po telefonické domluvě od 13.8.2011. Štěňátka budou vyrůstat v rodinném domě se zahradou, domácími zvířaty a dětmi. Bude dán velký důraz na správnou socializaci štěněte.

14.7.2011

Tak v bříšku se to tluče, kope, sune....prostě takové malé mraveniště. Do "startu" zbývá cca 10 dní......

 

29.6.2011

 Dneska je ve Varech na padnutí, zajeli jsme se tedy vykoupat. Nolynka kroutí 40. den březosti. Už je to na ní znát, i když ve vodě vždycky ožije, neodpustí si i ty svoje šipajzny, čož se jí snažíme zakázat, ale.....

20.6.2011

 

Dneska jsme si šli za panem doktorem pro očekávanou zprávu, ikdyž na Nolče byly znát určité změny jisti jsme si nebyli, ale potvrdilo se NOLČA ČEKÁ ŠTĚŇÁTKA:-). Na sonu jsme viděli 3 kuličky, no kolik jich bude doopravdy to zase necháme na Nolče.

 

17.6.2011

 

 

Dneska slaví Noly 3 narozeniny. Takže Nolynko vše nej. Popřát přišel i Boban - je to takovej kaskadér, neb teď je Nolča při chuti a je to jen 50 na 50 jestli její stisk nebude fatální...

Udělala jsem pár fotek dnes Nolča kroutí svůj 28 den březosti.

 

21.5 a 23.5.2011

Tak jsme se konečně po dlouho očekávaném hárání rozjeli za našim nápadníkem Bondem Černý vítr. Z našeho pohledu nebylo co řešit. Nolče se očividně Bonďák líbil a Bonďák se zase pochlapil, takže krytí proběhlo bez problémů. I jsme se stačili pomuchlovat s malýma trhačema. Dvanáct hovíků už je pořádná smečka, ale musim říct, že jsem jim ten jejich výběch záviděla!!!!

 

 

3.3.2011

 

Dnešním dnem nám byl oficiálně přiznán název mezinárodně chráněné chovatelské stanice psů všech plemen FAI-FAI LEMU.

Nebyl to vůbec lehký úkol, vybrat název, který by charakterizoval povahu či temperament plemene hovawart, či místo se kterým jsme nějakým způsobem spjati. A tak po dlouhém vybírání a přemýšlění nám o nos zavadila knížka mladých cestovatelů, a jelikož cestování je naší velkou vášní, a jak už kdysy někdo moudrý prohlásil "kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkěm" vybrali jsme samojské FAI- FAI LEMU což v angličtině znamená "take it easy" a pro nás čecháčky to není nic jiného než "ber život s nadhledem." A rázem jsme tu měli název, který nejlépe vystihuje povahu jak plemene hovawart, tak nás:-)